Stommed Arte Logotype
bg-start-monitor

Implantologia

implanty-3

Czym jest implantologia stomatologiczna?
Implantologia stomatologiczna to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii, zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych. Leczenie implantologiczne opiera się na niezwykle szczegółowej rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty zębowe i stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia, czy też próchnicy.  Implant zębowy to niewielki, kilkumilimetrowy element w postaci na przykład stożka, stanowiący substytut korzenia zęba. Osadzony w kości szczęki, jest podstawą dla pracy protetycznej i służy, jako filar umożliwiający zamocowanie mostu, korony lub protezy.

Materiałem najpowszechniej stosowanym przy produkcji implantów zębowych jest tytan (czysty, bez domieszki innych metali). Wynika to z biokompatybilnych właściwości tytanu – jest on bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm i nie wywołuje reakcji alergicznych.
 
Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Stan po implantacji

Pierwszym etapem leczenia jest dokładna diagnoza stanu uzębienia i tkanki kostnej, która pozwala na precyzyjne określenie dalszego planu działania. Analiza obejmuje m.in. profesjonalną konsultację chirurga stomatologa wspartą zdjęciem panoramicznym lub zdjęciem z tomografii komputerowej z możliwością wykonania symulacji pozycji wszczepienia implantów. Po ustaleniu szczegółów i zaplanowaniu planu leczenia, dochodzi do zabiegu wszczepienia implantu. W pierwszym etapie implant zębowy zostaje wszczepiony w miejsce ubytku. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Po umiejscowieniu implantu musi jednak minąć czas potrzebny na tzw. osteointegrację – zrośnięcie się implantu z kością. Dopiero po całkowitej osteointegracji implantu (po około 3-6 miesiącach od wszczepienia), można rozpocząć leczenie protetyczne z wykorzystaniem mostów, koron lub protez. W czasie oczekiwania pacjent może zostać zaopatrzony w uzupełnienie tymczasowe (tymczasową koronę na implancie). Stawiając na jakość i rzetelność oferowanych usług korzystamy   ze znanego i sprawdzonego systemu implantologicznego wysokiej jakości – Biomet 3i