Stommed Arte Logotype
bg-start-monitor
Stommed Arte Logotype
bg-start-monitor-3
bg-start-monitor-1
bg-start-monitor-2

Wszystko na miejscu

Zdjęcia radiologiczne są nieodłącznym ogniwem pełnego procesu diagnostycznego. Charakter projekcji i obszar obrazowania zależne są od rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Pomagają one w diagnostyce, planowaniu oraz ocenie leczenia chirurgicznego, endodontycznego (kanałowego), niekiedy zachowawczego, ortodontycznego i implantologicznego.

Najczęściej wykonywane są zdjęcia punktowe przylegające na wykorzystaniu radiowizjografii, dzięki której oprócz zmniejszonej dawki promieniowania otrzymuje się obraz od razu na ekranie komputera. Wszystkie zdjęcia podlegają archiwizacji oraz w razie potrzeby dalszej obróbce. Precyzja fotografii cyfrowej przenosi nas w nowy wymiar jakości w obrazowaniu diagnostycznym. Nie bez powodu wspominamy o obniżaniu dawek promieniowania, ponieważ stomatolog nie może obyć się bez wykonania wielu zdjęć rentgenowskich.

Takie dziedziny stomatologii jak endodoncja nie mogłyby być skutecznie wykonywane bez cyfrowych systemów radiologicznych.

W Naszej pracowni radiologicznej wykorzystujemy sprzęt firmy Gendex  Expert DC wraz z radiowizjografią GXS-700 oraz aparat pantomograficzny  GXDP 700 2D.

Zakres usług

  • Radiowizjografia punktowa
  • Zdjęcia panoramiczne
  • rtg stawów skroniowo-żuchwowych
  • Zdjęcia zatok

Zdjęcia przekazywane są pacjentom na nośniku CD. W przypadku gdy pacjent leczy się w naszej przychodni zdjęcia przekazywane są bezpośrednio do gabinetu.